Nasze inwestycje
Novum Rumia
Aktualnie w sprzedaży budynek B5 - 20 mieszkań
Novum Rumia to kompleks nowoczesnych i kameralnych budynków mieszkalnych, składających się z pięciu kondygnacji naziemnych. Cała inwestycja składa się z 22 nowoczesnych budynków i łącznie 440 mieszkań.
Wróć do listy wpisów

Jak kupić mieszkanie w Rumi? 5 ważnych porad dla każdego kupującego

04 sie 2020

Planując zakup mieszkania na rynku pierwotnym warto pamiętać o podstawowych kryteriach wyboru. Należy wskazać, że elementy, które bierzemy po uwagę kupując wymarzone mieszkanie wpływają także w znacznym stopniu na docelową wartość nabywanej nieruchomości. Do najważniejszych czynników decydujących o nabyciu danej nieruchomości zaliczamy przede wszystkim: lokalizację, otoczenie inwestycji, standard wykończenia budynków oraz standard wykończenia mieszkań. Przygotowaliśmy 5 kwestii, które warto wziąć pod uwagę kupując nowe mieszkanie w Rumi:

1. Lokalizacja, lokalizacja i jeszcze raz lokalizacja! – to Ty decydujesz, czy wszędzie masz po drodze!

Ten czynnik często określany jest przez Klientów jako jeden z najważniejszych aspektów rozważanych podczas zakupu nieruchomości, zwłaszcza na rynku pierwotnym. Pod pojęciem lokalizacji rozumiemy zarówno odległość od punktów handlowo-usługowych, odległość od komunikacji miejskiej jak również bliskość terenów rekreacyjnych.

Warto zatem dobrze przyjrzeć się analizowanej ofercie pod katem sąsiedztwa wyżej opisanych punktów. Dla przykładu, w sąsiedztwie osiedla Novum zlokalizowanego w Rumi przy ul. Kosynierów znajdą państwo takie punkty handlowo usługowe jak: Port Rumia Centrum Handlowe Auchan, sklep Decathlon, Agata Meble, przystanki autobusowe, Park Trampolin Jump City, Aquapark, czy też liczne ścieżki rowerowe. Co ważne, planowana jest także budowa stacji Szybkiej Kolei Miejskiej Rumia Biała Rzeka – oddalonej o zaledwie 15 minut spacerem od osiedla. Oferta dewelopera HS Dom dedykowana jest zatem wszystkim, tym którzy lubią mieć wszędzie po drodze.

2. Najbliższe otoczenie nieruchomości – postaw na funkcjonalne i nowoczesne osiedle.

Kolejnym istotnym czynnikiem wpływających na zakup nieruchomości na rynku pierwotnym jest najbliższe otoczenie. To, na co warto, przede wszystkim, zwrócić uwagę to zagospodarowanie osiedla, czyli obecność miejsc do rekreacji dla przyszłych mieszkańców. Pamiętajmy także, że na komfortowe korzystania z osiedla wpływa także m.in. obecność ogólnodostępnych miejsc postojowych, dostępnych nie tylko dla nas, ale chociażby dla naszych gości. Deweloper HS Dom zadbał o to, aby odwiedziny naszych gości nie wiązały się z odwiecznym problemem parkowania. Przed budynkami znajdować się będą darmowe i ogólnodostępne naziemne miejsca postojowe. Co więcej, Osiedle Novum zlokalizowane w Rumi przy ul. Kosynierów wyposażone będzie m.in. w stację dokującą dla pojazdów elektrycznych, warsztat rowerowy, siłownię zewnętrzną, place zabaw, czy też boisko. Zatem, deweloper przewidział wiele atrakcji nie tylko dla najmłodszych.

3. Standard budynków – czas na ponadczasowy design!

Na estetykę osiedla i jego nowoczesność wpływa głównie design i architektura zaprojektowanych budynków. Istotnym jest także jakość użytych materiałów budowlanych, czy też nowoczesność użytych technologii. Warto także zwrócić uwagę na to, czy dane osiedle jest kameralne, a zatem ile lokali mieści się w budynku oraz ile mieszkań usytuowano na piętrze. Pełny komfort zapewni także obecność windy, jak również dodatkowych pomieszczeń do przechowywania takich jak piwnice lub komórki lokatorskie. Niezwykle cenionym rozwiązaniem jest także możliwość korzystania z hali garażowej. Dla przykładu, budynki na osiedlu Novum posiadają zarówno wielostanowiskową halę garażową, jak i cichobieżną windę. Dużym atutem inwestycji jest usytuowanie komórek lokatorskich na tym samym piętrze, co mieszkanie. Nowoczesny design osiedla podkreślony jest poprzez przeszklone balkony, nietypowy tynk dekoracyjny na elewacji jak również funkcjonalne tarasy o pow. nawet do 100 m2. To, co wyróżnia Osiedle Novum, to przede wszystkim realizacja inwestycji przy użyciu nowoczesnych materiałów budowlanych w tym pustaków silikatowych (silka) i ytong paneli. W każdym budynku zaprojektowano 20 lokali i jedną klatkę schodową. Na kameralnych piętrach znajduję się tylko 5 lokali mieszkalnych. Oferta dewelopera HS Dom przedstawia zatem połączenie funkcjonalnego i jednocześnie nowoczesnego osiedla mieszkaniowego, dedykowanego osobom przykładającym wagę do detali.

4. Standard wykończenia mieszkań.

Niewątpliwie, kolejnym niezwykle istotnym czynnikiem decydującym o zakupie nieruchomości na rynku pierwotnym jest standard wykończenia mieszkania. Oczywiście, zwyczajowo mówimy, że mieszkanie oddawane jest Klientom w standardzie deweloperski, jednakże jak wiadomo nie posiada on swojej jednolitej definicji i nie jest określony w żadnych przepisach. Należy wskazać, że HS Dom traktuje jednak standard deweloperski jako podwyższony. Dlaczego? Śpieszymy z odpowiedzią. Ściany w mieszkaniach na osiedlu Novum wykonane są z paneli gazobetonowych. Dodatkowo, ściany są już wyszpachlowane i malowane na biało, a także posiadają zamontowane włączniki i kontakty. Takie rozwiązanie, przede wszystkim, przyspiesza prace wykończeniowe przyszłym mieszkańcom osiedla Novum. Warto także wspomnieć, iż w nowych mieszkaniach realizowanych przez HS Dom znajduje się trzyszybowa i sześciokomorowa stolarka okienna wraz z parapetami z konglomeratu marmurowego. Wiemy, jak bardzo nasi Klienci cenią sobie możliwość spędzania wolnego czasu na słonecznym balkonie, dlatego też oddajemy Państwu mieszkania z wykończonym płytkami grosowymi balkonem wraz z kontaktem i punktem świetlnym. Takie rozwiązanie pozwala Państwu już od pierwszych dni po odbiorze mieszkania cieszyć się dodatkową przestrzenią oraz spędzać czas na balkonie także po zmroku.

5. Czynników decydujących o wyborze mieszkania jest za dużo? Skontaktuj się z doradcą ds. mieszkań na rynku pierwotnym.

Jak widać, czynników decydujących o zakupie nieruchomości jest wiele. Analiza tego na czym nam najbardziej zależy w połączeniu z studiowaniem procesu zakupu nieruchomości na rynku pierwotnym może przyprawić o zawrót głowy. Dlatego, warto konsultować się z doświadczonymi specjalistami w zakresie sprzedaży na rynku pierwotnym. Doradcy nie tylko podpowiedzą na, co zwrócić uwagę przy wyborze mieszkania, pomogą w ustaleniu priorytetów, ale przede wszystkim jasno przedstawią proces zakupu, opisując klarowanie poszczególne etapy transakcji. Sprawdź aktualnie dostępne w naszej ofercie mieszkania w Rumi i skontaktuj się z nami już teraz.

Kontakt
Serdecznie zapraszamy do kontaktu z naszym biurem sprzedaży.

Biuro sprzedaży ul. Kosynierów 82
84-207 Rumia

Patrycja Zembrzuska Manager Sprzedaży

tel. +48 720 560 560
p.zembrzuska@novumrumia.pl

Napisz do nas